در ساخت ظروف دارویی از چه موادی استفاده می شود؟

در ساخت ظروف دارویی از چه موادی استفاده می شود؟-وبسایت فروشگاه ظروف

در ساخت ظروف دارویی از چه موادی استفاده می شود؟

ظروف دارویی در انواع مختلفی ساخته می شود، که هر کدام کاربرد متفاوتی دارد. داروها بسیار حساس هستند. اگر از ظروف مناسب استفاده نکنیم، ممکن است باعث تخریب دارو شود. ظروف دارویی باید طوری ساخته شود، که در مقابل دما مقاوم باشد. زیرا بالا و پایین شدن دما بر روی دارو تاثیرمی گذارد. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد اینکه، در ساخت ظروف دارویی از چه موادی استفاده می کنند کسب کنید تا پایان با ما همراه باشید.

در ساخت ظروف دارویی از چه موادی استفاده می شود؟-وبسایت فروشگاه ظروفساخت ظروف شیشه ای

ثابت شده است که استفاده از ظروف دارویی شیشه ای سالم تر می باشد. چنانچه موادی شامل سیلیس، كربنات سدیم، سولفات سدیم و برخی مواد معدنی دیگر با یکدیگر مخلوط شده و آنها را در کوره‌ با دمای 1500 درجه سانتی‌گراد حرارت دهند، ماده ذوب شده خمیری شکلی به دست می آید آن را در قالب می ریزند. زمانی که شکل گرفت با دقت از قالب خارج می کنند.

شیشه بصورت جامد می باشد که بی شکل از کلسیم، سدیم و دیگر عناصری که در شیشه هستند. مواد تشکیل دهنده شیشه ماسه، سنگ، آهک و سودا است. ترکیب شیمیایی هر کدام را کنترل می کنند و آن را در حرارت ذوب می کنند و همین عمر باعث می شود، که در سرما پایدار باشد.

ساخت ظروف شیشه ای بعد از ذوب کردن تصفیه را انجام می دهند و از مرحه هموژنه کردن می باشد و در آخر تحت حرارت پایین قرار می گیرد. شیشه اساسا از دی اکسید سیلیسیم ساخته شده است که دارای خواص فیزیکی شیمیایی تغییر یافته ای است که با افزودن اکسیدهای سدیم، منیزیم و آهن به دست می آید.

دلیل انتخاب ظروف شیشه ای این می باشد که این ظروف در مقابل هر چیزی واکنش نشان نمی دهد و اثر روی آن ندارد. طعم دارو را حفظ می کند و ترکیب دارو را مختل نمی کند. این نوع ظروف هیچ نشتی نمی کنند، اما ظروف پلاستیکی گاهی دچار نشتی می شوند. یکی از دلایل انتخاب ظروف شیشه ای همین امر می باشد.

ساخت ظروف شیشه ای-وبسایت فروشگاه ظروفساخت ظروف پلاستیکی

پلاستیک ها پلیمرهای مصنوعی با وزن مولکولی بالا هستند. این ظروف دارای جنس پلاستیک و پلی اتیلن می باشد. پلاستیک از مواد آلی ساخته می شود. مولوکول های آن ها دارای جرم زیادی هستند و از تعدادی مواد کوچک به نام مونومر ساخته شده اند. این مونومر ها تحت فرآیندی باعث ایجاد پلاستیک می شود. پلاستیک ها دارای کمک های فرآوری مانند استایرن ها، اکریلیک ها، کربنات های کلسیم، روان کننده ها و روغن سیلیکون است، که به عنوان مواد افزودنی اضافه می شوند.

به طور کلی ساخت انواع ظروف دارویی پلاستیک با ذوب شدن مواد اولیه که پودر و گرانول پلاستیک است تولید می شود. آن ها را ذوب کرده و در قالب ریخته که در شکل های مختلف به وجود می آید. ظروف دارو بعد از ساخت در آزمایشگاه توسط متخصصان مورد آزمایش قرار می گیرد و کیفیت هر یک را مشخص و دسته بندی می کنند که افراد با توجه به نوع دارو اقدام به خرید ظروف دارویی می کنند.

برخی از داروسازان معتقداند که استفاده از ظروف شیشه ای بهتر از ظروف پلاستیکی می باشد. زیرا پلاستیک تجزیه ناپذیر است و سال ها طول می کشد که تجزیه شود. همچنین ظروف دارویی پلاستیکی واکنش نسبت به عوامل محیطی نشان می دهد و باعث اثر گذاشتن بر روی دارو می شود.

ساخت ظروف پلاستیکی-وبسایت فروشگاهی ظروفمزایای استفاده از ظروف دارویی با کیفیت

استفاده از انواع ظروف دارویی با کیفیت مزایای بسیار زیادی دارد که به شرح زیر می باشد:

  • قیمت ظروف دارویی پلاستیکی از ظروف شیشه ای ارزان تر می باشد.
  • ظروف دارویی پلاستیکی مزیت آن این است، که قابل شکستن نمی باشد.
  • وزن ظروف دارویی پلاستیکی بسیار سبک می باشد.
  • در صورت وارد شدن فشار بر روی ظروف هیچ تاثیری بر روی دارو نمی گذارد.
  • ظروف دارویی شیشه ای کم خطرتر می باشند.
  • استفاده از ظروف شیشه ای با کیفیت از آلوده شدن دارو جلوگیری می کند، زیرا شیشه واکنش ناپذیر است.
  • بازیافت ظروف دارویی شیشه ای به صورت چندین بار وجود دارد.

کلام آخر

امروزه با پیشرفت در زمینه علم و صنعت بسیاری از متخصصان توانسته اند، ظروف دارویی با کیفیت را تولید کنند که داری سطح بالایی از استاندارد جهانی می باشند و جلوگیری از تاثیر پذیری دارو تحت شرایط محیطی می کند و سلامتی انسان ها را به خطر نمی اندازد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


تماس