با توجه به بیماری های مختلف، ظروف دارویی دارای جنس و اندازه های مختلفی می باشند. ظروف دارو به طور مستقیم اثر بخشی خاصی بر روی داروها دارد، در صورتی که ظرف مناسبی برای دارو انتخاب نشود، در میزان تاثیر پذیری دارو اثر می گذارد و ممکن است هنگامی که بیمار از دارو استفاده می کند و تاثیری بر روند درمان او نداشته باشد، اگر می خواهید اطلاعاتی در مورد ظروف دارویی و کاربردهای متفاوت آن ها کسب کنید تا پایان با ما همراه باشید.

ظروف دارویی و کاربردهای متفاوت آن ها-وبسایت ظروفظروف دارو از چه جنسی می باشد؟

ظروف دارویی از جنس پلاستیک و شیشه می باشد. ظروفی که از جنس شیشه است، معمولا به رنگ قهوه ای و سفید است. اما بیشتر از رنگ قهوه ای برای نگه داشتن دارو استفاده می کنند، زیرا دارو را در مقابل نور حفاظت می کند.

کاربردهای ظروف دارویی

انواع ظروف دارویی با توجه به کاربردهایی که دارند به فروش می رسد. قیمت ظروف دارویی بستگی به جنس و مواد به کار رفته در آن متفاوت می باشد.

ظروف دارویی به دو صورت برای مواد مایع و مواد جامد طراحی و ساخته می شود. اگر مواد به صورت مایع باشد، باید ظروف به گونه ای باشد که دارو مایع را بتواند نگهداری کند و اگرمواد بصورت جامد باشد، ظروف باید به گونه ای طراحی شود که قابلیت نگهداری مواد جامد را داشته باشد بدون اینکه باعث آسیب رساندن به دارو شود.

کاربردهای ظروف دارویی-وبسایت ظروف انواع ظروف دارویی

از ظروف دارویی پلمپ دار برای محافظت از داروها در برابر تأثیرات بیرونی استفاده می شود. این بطری ها مقاوم هستند و از آسیب احتمالی محافظت می کند.

این ظروف دارای یک پلمپ می باشد و قفل دارد که کودکان نتوانند درب آن را باز کنند، به همین دلیل این ظروف با این نام شناخته می شود. گاهی بعضی از داروها برای کودکان بسیار خطرناک می باشد، از این رو آن ها را داخل این نوع ظروف قرار می دهند، که کودکان نتوانند به آن ها دسترسی داشته باشند. داروهای ترک اعتیاد را معمولا در این ظروف می ریزند و جنس این ظروف از پلی اتیلن می باشد.

این ظروف کوچک و پلمپ دار می باشند و دارای شیشه های بسیار ظریف هستند. از این ظروف برای استفاده از دارو هایی که چند دوز دارند استفاده می شود.

معمولا جنس این ظروف از پلاستیک و شیشه می باشد که بصورت ساده و طرح دار طراحی می شود. این ظروف نیز معمولا در مراکز ترک اعتیاد و عطاری ها برای بسته بندی دارو استفاده می شود. اما در نظر داشته باشید که جار شیشه ای نگهداری بیشتری نسبت به جار پلاستیکی از دارو می کند.

ظروف دارویی معمولا از جنس پلاستیک و شیشه هستند و برای حفاظت داروها می باشد که کارایی آن بصورت زیر است:

بطری ساده

بطری ساده این بطری در سایزهای مختلف طراحی می شود و جنس آن پلی اتیلن می باشد و برای استفاده هایی همانند ظروف شامپو به کار برده می شود.

قطره چکان

زمانی که مصرف دوز دارو بسیار مهم باشد و بیمار نباید بیشتر از آن استفاده کند، از این بطری ها استفاده می کنند و معمولا برای داروهایی که یکبار مصرف می باشند، از این نوع بطری ها استفاده می کنند.

بطری سمی

این بطری از جنس پلی اتیلن می باشد و دارای پلمپ هستند و مواد سمی را داخل این بطری ها می ریزند.

بطری اسپری

این ظروف برای اسپری  کردن مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان مثال برای الکل، عطر، اسپری مو استفاده می شود و جنس آن از پلی اتیلن می باشد و در اندازه و سایزهای مختلفی طراحی شده است.

بطری اسپری-وبسایت ظروفظروف دارویی باید چه ویژگی هایی داشته باشند؟

هر یک ازظروف داروهای تولیده شده که در بالا ذکر شد باید طوری طراحی شوند، که گرما و سرما روی آن ها تاثیری نداشته باشد. همچنین درهنگام حمل و نقل و جا به جایی نباید ظروف آسیب ببیند و از دارو محافظت کند.

فروش ظروف دارویی

انواع ظروف دارویی را می توان به صورت اینترنتی و حضوری از شرکت های معتبر سازنده این ظروف تهیه کنید.

خرید ظروف دارویی

قیمت ظروف دارویی با توجه به نوع آن و موادی که برای ساخت آن به کار برده شده است متفاوت می باشد. در هنگام خرید ظروف دارویی به استاندارد بودن و کیفیت ظروف توجه کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *