ظروف دارو چگونه تولید می شود؟

ظروف دارو چگونه تولید می شود؟-وبسایت فروشگاه ظروف

ظروف دارو چگونه تولید می شود؟

ظروف دارو نقش بسیار زیادی در محافظت دارو در سرما،گرما و رطوبت دارد. پس باید با توجه به نوع دارو ظروف مناسب را انتخاب کنیم. پزشکان استفاده از ظروف دارویی استاندارد و با کیفیت را پیشنهاد می کنند، که روی دارو اثرات مضری نداشته باشد. اگر می خواهید اطلاعاتی در مورد اینکه ظروف دارو چگونه تولید می شود را کسب کنید تا پایان با ما همراه باشید.

ظروف دارو چگونه تولید می شود؟-وبسایت فرشگاه ظروفظروف دارو از چه موادی تشکیل می شود؟

برای ساخت انواع ظروف دارویی از پلاستیک، شیشه و فلز استفاده می کنند.

  • ظروف پلاستیک

ظروف پلاستیک معمولا برای بسته بندی از آن ها استفاده می شود و مقاوم تر و کم خطر نسبت به ظروف شیشه ای برای مشتری می باشد. اما نوع شیشه ای ظروف نیز برای بسته بندی استفاده می شود. ظروف پلاستیکی بیشتر برای داروهای خوراکی مورد استفاده قرار می گیرد و برای محافظت از دارو ها به عنوان اولین انتخاب می باشد. تجزیه ظروف پلاستیکی زمان زیادی طول می کشد. ممکن است 250 تا 500 سال طول بکشد که ظروف پلاستیکی تجزیه شود.

  • ظروف فلزی

نوع دیگر ظروف دارو ها فلز می باشد. نوع فلز خود از سه مدل تشکیل شده است آلومینیوم، قلع و سرب. استفاده از قلع باعث می شود، قیمت ظروف دارویی بسیار بالا رود، چون بسیار گران می باشد. سرب نیز به دلیل سمی بودن خطرناک می باشد و به ندرت استفاده می شود. اما آلومینیوم هم واکنش بهتری دارد و هم ارزانتر است، پس بهترین گزینه آلومینیوم می باشد.

  • ظروف شیشه ای

امروزه به سه روش می توان ظروف شیشه ای را ساخت: روش سنتی، روش اتوماتیک و روش نیمه اتوماتیک. رنگ این ظروف سفید و قهوه ای می باشد که بیشتر از رنگ قهوه ای استفاده می کنند. به دلیل اینکه اگر ظروف دارو مقابل نور خورشید قرار گرفت باعث خرابی دارو نشود. اما در حالت کل اگر ظروف دارویی به صورت شیشه ای باشد، این ظروف نسبت به حالت پلاستیکی جذابیت بیشتری دارد.  از نظر حمل و نقل ظروف پلاستیکی محافظت بیشتری دارد.

ظروف دارو از چه موادی تشکیل می شود؟-وبسایت ظروف ظروف شیشه ای به چه صورت تولید می شود؟

مراحل ساخت به ترتیب زیر می باشد:

مرحله اول: در این مرحله ذوب کردن می باشد. مواد اولیه به صورت جامد می باشد، ذوب می شود تا رطوبت آن به طور کامل گرفته شود. بعد از آن یک مواد صاف و یک دست به وجود می آید که هیچ گونه حبابی در آن وجود ندارد.

مرحله دوم: این مرحله شامل تصفیه کردن می باشد. همه حباب های ریز و درشت را از بین می برد.  شاید گاها برای شما پیش آمده باشد که ظروف دارویی شما شیشه بوده و در داخل شیشه حباب هایی وجود دارد و این حباب ها نمای خوبی ندارند و از جذابیت ظروف می کاهند به همین دلیل است که برای بار دوم در این محله تصفیه می شوند و حباب ها خارج می شود.

مرحله سوم :هموژنه کردن است همه جهات شیشه را بررسی می کنند که مشکلی نداشته باشد و در صورت مشکل آن را برطرف می کنند که از جذابیت کار کاسته نشود.

مرحله چهارم: در این مرحله که آخرین مرحله می باشد، دمای حرارت را کاهش می دهند تا ظروف شیشه ای کم کم شکل بگیرد. ظروف شیشه ای با حرارت پایین شکل می گیرند و با حرارت بالا امکان شکل گیری ظروف شیشه ای وجود ندارد.

ویژگی ظروف دارویی شیشه ای

از ویژگی که ظروف دارویی شیشه ای دارد این است که این ظروف بدون بو می باشد. ظروف شیشه ای قابل بازیافت هستند و می توان آن ها را ذوب کرد و دوباره ظروف شیشه ای جدید تولید کرد. بسته بندی در انواع ظروف دارویی شیشه ای دارای طول عمر زیاد و همچنین قابلیت نگهداری بالایی دارند.

فروش ظروف دارویی در اندازه و جنس های مختلفی صورت می گیرد. اما بدانید که کیفیت ظروف دارویی از همه بالاتر می باشد.

ظروف پلاستیکی چگونه تولید می شود؟

تولید ظروف پلاستیکی بصورت ذوب شدن می باشد. زمانی که مواد ذوب شد، با توجه به اندازه و مدل ظروفی که نیاز است مواد را در قالب می ریزند که شکل قالب را بگیرد. از روش های تهیه این ظروف پلاستیکی می توان به قالب گیری تزریقی، دمشتی و فشاری اشاره کرد.

ظروف پلاستیکی چگونه تولید می شود؟-وبسایت فروشگاه ظروفظروف دارویی باید چه ویژگی هایی داشته باشند؟

انواع ظروف دارویی در سایز و جنس های مختلف وجود دارد. با کیفیت و استاندارد بودن ظروف از همه عوامل مهم تر می باشد و با توجه به کیفیت قیمت ظروف دارویی متفاوت می باشد.

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


تماس