پیمانه دارو

معمولا در کنار دارو های به شکل مایع یا سوسپانسیون پیمانه دارو ارائه می شود. دارو ها با اندازه مشخصی که در پیمانه درجه بندی شده مصرف می شود. اگر در کنار دارو پیمانه وجود نداشته باشد، می توانید به صورت جداگانه خریداری نمایید.مصرف دارو های مایع برای کودکان نقش بسزایی در روند رشد و کاهش بیماری ها دارند. انواع دارو های درمانی و مکمل های دارویی در شکل مایع برای کودکان تجویز شده و با توجه به امتناع کودکان از مصرف دارو مانند کپسول و قرص، به شکل مایع برای کودکان ارائه می شود. برای اندازه گیری مصرف کودکان نیاز به واحد های اندازه گیری مانند پیمانه دارو، قاشق و قطره چکان بوده که هر کدام دارای درجه بندی و اندازه خاص خود است.

انواع ظروف دارویی برای مصرف کودکان

پیمانه دارو

برای این که فرایند بلعیدن دارو به آسان ترین شکل ممکن بدون خستگی و آزار و اذیت کودک انجام گیرد، بهتر است با ظروف دارویی مشخصی انجام شود. قاشق دارو، پیمانه دارو، سرنگ مخصوص مصرف دارو و قطره چکان از ابزار های مناسب برای ارائه دارو برای کودکان است تا بتوانید بدون هیچ مشکلی کودکان داروی مشخص شده را مصرف نمایند. قطره چکان، پیمانه، قاشق دارو و سایر ظروف دارویی در اندازه های مختلفی با توجه به تجویز پزشک به صورت استاندارد ساخته شده است تا بتوانید به آسانی مورد استفاده قرار دهید.

نکات مهم در زمان مصرف دارو کودکان

مصرف دارو به ویژه در کودکان زیر یک سال بسیار مشکل بوده چون با ریفلاکس معده همراه می شود. به همین علت باید داروی مناسب مخصوصاً داروی مایع برای کودکان تجویز شده و مورد استفاده قرار گیرد. حتماً قبل از مصرف در مورد نور و زمان مصرف مخصوصا قبل از غذا یا بعد از شیر حتماً با پزشک صحبتی داشته باشید. تمام مراقبت های پزشکی را در زمان مصرف دارویی انجام داده و اگر عارضه ای به وجود آید، حتماً با پزشک معالج در ارتباط باشید. توصیه می کنیم برای این که فرایند مصرف دارویی به آسان ترین شکل انجام گیرد، از ظروف پلاستیکی دارویی  استفاده نمایید.

یک نکته بسیار مهم در مورد سوسپانسیون ها است که به هیچ عنوان بدون مخلوط کردن دارو را مصرف نفرمایید. سعی کنید همیشه مقدار و اندازه مشخص شده را برای کودکان مصرف نمایید.

ساخت وتولید پیمانه های پلاستیکی

برای ساخت پیمانه دارو از مواد و عناصر پلیمری استفاده می شود. اما به دلیل مصرف خوراکی این مواد پلاستیکی، سعی می شود تمام استاندارد های لازم در زمان طراحی و تولید ظروف پلاستیکی انجام گرفته تا محصول نهایی کاملاً بهداشتی و مجاز برای مصارف خوراکی باشد. پیمانه ها عموما با کیفیت بالا در دو نوع ۱۰ میلی لیتر و ۲۰ میلی لیتر ساخته می شود که برخی از آنها توانایی گنجایش ۳۰ میلی لیتر دارو را نیز دارد. تمام موارد تجویز شده باید طبق نظریه پزشک استفاده می شود.

پیمانه دارو

اشکال پیمانه دارویی

پیمانه دارویی در اشکال و اندازه های مختلف با توجه به استاندارد های ساخت این محصول طراحی و به بازار عرضه می شود. برخی از این محصولات دارای دسته برای استفاده آسان بوده که می توانید با توجه به نوع داروی مورد نظر پیمانه منتخب را خریداری نمایید.

پیمانه دارو از کجا خریداری کنیم؟

معمولاً همراه دارو های سوسپانسیون یا مایع پیمانه ارائه می‌شود. اگر همراه داروی مدنظر این وسیله نبود، حتماً طبق نکات و مندرجات داخل دارو پیمانه مورد نظر را خریداری کرده و دارو را مصرف نمایید. برای خرید پیمانه دارو می توانید به داروخانه ها، لوازم پزشکی و سایت ezorof مراجعه کرده و محصول مورد نظر را خریداری نمایید.

شرکت ezorof سابقه بسیار طولانی تهیه و تولید اقلام و ظروف دارویی دارد. اگر قصد خرید ظروف دارویی پلاستیکی و شیشه ای به صورت عمده یا خرده را دارید، به سایت ezorof مراجعه کرده و محصولات مورد نظر را پس از مشاهده خریداری نمایید. در این سایت محصولاتی مانند غلیظ پاش، شیشه لاک، قوطی کرم، قطره چکان، قوطی پلاستیکی و سایر ظروف شیشه ای و پلاستیکی با اندازه های مختلف وجود دارد. می توانید در حجم و اندازه های مورد نظر خریداری نمایید برای اطلاعات بیشتر به صفحه فروشگاه سایت ezorof مراجعه نمایید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای