قطره چکان ها در اندازه های مختلفی تولید و به بازار عرضه می شوند. قطره چکان با توجه به نوع خود در صنایع مختلفی کاربرد داشته و مورد توجه صنایع مختلف شیمیایی و دارویی است. برای بررسی دقیق تر کاربرد های قطره چکان در مصارف دارویی و شیمیایی با ما همراه باشید.

انواع قطره چکان

قطره چکان یکی از محصولات پر کاربرد در زمینه مصارف دارویی و تولیدات ماده های شیمیایی و آزمایشگاهی است که معمولاً در دو نوع پلاستیکی و شیشه ای ساخته و تولید می شود. قطره چکان های معمولی معمولاً برای ارائه دارو به نوزادان که امکان مصرف قرص وجود ندارد، استفاده می شود. لوله قطره چکان جنس شیشه یا پلاستیک دارد که بسیار مهم است و باید قطره چکان مناسبی برای فعالیت خود انتخاب نمایید.

قطره چکان شیشه ای

قطره چکان شیشه ای معمولاً مصارف دارویی و درمانی داشته و در برخی آزمایشگاه ها برای بررسی کیفیت محصولات نیز مورد استفاده قرار می گیرد. مصارف دارویی یکی از بزرگ ترین کاربرد های قطره علی الخصوص در کودکان و نوزادان است و همچنین می توانید برای قطره های چشمی و سایر موارد در منزل مورد استفاده قرار دهید. قطره چکان ها دارای درجه بندی و اندازه بود و با توجه به نیاز کاربران مقدار مناسبی از محصول مورد نظر را توسط سری قطره چکان مصرف نمایید.

قطره چکان پلاستیکی

قطر چکان پلاستیکی از جنس پلی اتیلن ساخته شده و رنگ تیره تری نسبت به سایر قطره چکان های استاندارد دارد. در این نوع قطره چکان ها محلولی را نگهداری می کنند که امکان جذب نور و تجزیه یا تغییر رنگ و ماهیت مواد مورد نظر وجود دارد. به عنوان مثال می توانیم به هیدروژن اسید نیتریک اشاره نماییم. این مواد به تبخیر نیز حساس بوده و باید در ظروفی نگهدار شود که دارای درپوش هستند و امکان ورود اکسیژن هوا وجود ندارد. لازم به ذکر است که برخی قطره چکان ها دارای سری سفت کننده ظروف هستند و می توانید به آسانی با درب قطره چکان سر ظروف را محکم ببندید.

کاربرد موضعی قطره چکان

قطره چکان در زمینه ‌های صنایع آرایشی و بهداشتی کاربرد فراوانی داشته و می توانید به عنوان موضعی برای رشد مجدد مو و روغن مو استفاده نمایید. قطره چکان قابل استفاده برای تمام نقاط بدن بوده و اگر قطره چکان در واکنش با نور خورشید قرار دارد، از قطره چکان رنگی استفاده نمایید که باعث تغییر ماهیت محلول مورد نظر نشود.

بهترین نوع قطره چکان

قطره چکان ها بر حسب کاربرد آن در گروه ‌های مختلفی طبقه بندی می شود که می توانیم به قطره چکان های ۵ میلی لیتری الی صد میلی متری اشاره نماییم. قطره چکان های پلاستیکی یا شیشه ای هر کدام مزایا معایب و کاربرد خاصی داشته و در موارد مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. موارد مهم در زمان خرید بررسی کیفیت محصول بوده و سعی کنید قطره چکانی را خریداری نمایید کیفیت ساخت بالایی داشته باشند. برای مشاهده انواع قطره چکان های دارویی شیمیایی و سایر موارد می توانید به سایت ezorof مراجعه نمایید.

دیگر کاربرد های عمومی قطره چکان

قطره چکان کاربرد های دیگری نیز داشته و می توانیم به عنوان مثال برای تزریق قطره چشمی به حیوانات اشاره نماییم. با توجه به این که حیوانات به درستی دارو مصرف نمی کنند، استفاده از دارو های مایع و محلول بهترین گزینه محسوب می شود. برای اطمینان بیشتر می توانید محلول را با استفاده از درجه بندی قطره‌چکان مصرف نمایید. برخی مایعات و اشیا برای تمیز کردن نیاز به الکل و سایر مواد شیمیایی دارند که می توانید با استفاده از قطره چکان برای تمیز کردن محیط استفاده نمایید.

امروز با بحث کاربرد های قطره چکان در مصارف دارویی و شیمیایی همراه شما بودیم. برخی از کودهای گیاهی بسیار قوی بوده و باعث سوزاندن محصولات و درختان شما می شود. با استفاده از قطره چکان می توانید کود مورد نظر را جمع آوری کرده و به باغچه یا خاک درخت خود اضافه نمایید. اندازه دقیق محلول برای درختان و گیاهان از اهمیت بالایی برخوردار است. برای مشاهده انواع قطره چکان با کیفیت می توانید به سایت ezorof مراجعه کرده و پس از تایید کردن سبد خرید، سفارش دهید. برای اطلاعات بیشتر با شماره تماس شرکت ezorof در ارتباط باشید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *