در رابطه با پوست خشک باید چنین بگوییم به پوستی که در آن غدد چربی صورت و بدن فرد نتواند سبوم به اندازه ای کافی تولید نماید گفته میشود.  در این صورت نمیتواند از پوست در برابر محرک های داخلی و خارجی محافظت نماید. همین موضوع سبب میشود که شخص تا آخر عمر خود از کرم های مرطوب کننده استفاده نماید. این حالت پوست صورت شخص با زیاد شدن سن و کاهش آب میان بافتی بدن میتواند افزایش یابد. علائم خشکی پوست در بعضی اشخاص با ترک خوردگی، پوسته پوسته شدن، لکه های قرمز و غیره بروز میکند. در بیشتر افرادی که دارای پوست خشک هستند خشکی پوست آنها در فصول سرد و خشک سال بیشتر نمایان میشود. ولیکن در این روز های کرونایی عواملی مانند ضد عفونی نیز میتوان خشکی پوست را تشدید نماید. اکنون که به طور مختصر با پوست خشک آشنا شدید در ادامه برای شما مناسب ترین لوازم آرایشی برای پوست های خشک را برای شما بیان خواهیم نمود.

مناسب ترین لوازم آرایشی و بهداشتی برای پوست های خشک-وبسایت ظروفمناسب ترین لوازم آرایشی برای پوست های خشک

اگر شما دارای پوست خشک هستید به هیچ عنوان شما نباید از پاک کننده های قلیایی استفاده نمایید. مناسب ترین و بهترین شستشو صورت برای این اشخاص استفاده از پاک کننده های است که برای پوست خشک طراحی شده است.

اشخاصی که دارای پوست خشک هستند نباید از کرم پودر فونداسیون استفاده کنند. در این صورت بهتر است شما از مرطوب کننده های رنگی استفاده نمایید.

سایه های پودری پوست پلک اشخاصی که دارای پوست خشک هستند مناسب نیست از اینرو باید از سایه ای کرمی یا ژله ای استفاده نمایید.

اگر شما دارای پوست خشک هستید باید آبرسان مناسبی را انتخاب نمایید همانگونه که بیان کردیم بهتر اس از کرم پودر استفاده نمایید ولیکن اگر قصد استفاده دارید به نکات زیر توجه نمایید. از مهم ترین ویژگی های کرم پودرهای مناسب برای پوست خشک آبرسانی و تأمین رطوبت مورد نیاز بدن است. اسید هیالورونیک یکی از مواد موجود در محصولات آبرسان میباشد. از دیگر ویژگی های یک کرم پودر مناسب داشتن بافت سبک و  همچنین داشتن پوشش دهی مناسب میباشد. همچنین یک کرم پودر مناسب باید دارای خاصیت آنتی اکسیدانی باشد و به همین منظور  پوست را در برابر عوامل محیطی محافظت نمایید. یک کرم پودر مناسب باید عاری از ترکیبات عطری و هر گونه اسانس  و یا رایحه ای باشد. زیرا این مواد سبب ایجاد التهاب در پوست های خشک میگردد. و باعث کشیدگی این نوع پوست ها میگردد. در هنگام خرید به ظروف نگهدارنده ای این محصولات نظیر قوطی کرم، قطره چکان و غیره توجه نمایید.

مناسب ترین محصولات آرایش برای پوست خشک؛-وبسایت ظروفبرای پاک کردن آرایش صورت خود قبل از استفاده از هر گونه شوینده در مرحله اول از یک پاک کننده آرایش استفاده نمایید. ولیکن پیشنهاد ما استفاد از محصول دوفاز میباشد.

بعد از انجام این مرحله شما باید از یک شوینده مناسب برای شستشوی خود استفاده نمایید. اگر پوست شما خشک است فقط در طول روز یکبار شستشوی صورت کافی است. از مهم ترین مراحلی است که بعد از پاک نمودن آرایش خود باید انجام دهید. اگر شما یک شوینده ای مناسب را انتخاب کرده باشید علاوه بر پاک نمودن آلودگی ها و تأمین بهداشت پوست سبب رطوبت رسانی پوست شما خواهد شد. از اینرو به هیچ وجه از صابون برای شستن صورت خود استفاده ننمایید. بهترین شوینده برای پوست خشک شوینده ای است که دارای بافت سبکی باشد و میزان کف کمتری تولید کند و البته رقیق تر باشد.

مرحله ای بعدی برای مراقبت از پوست خشک استفاده از تونر میباشد و از کاربردی ترین محصول بهداشتی مراقبتی از پوست میباشد. تونر در واقع ph پوست را تنظیم مینماید و رطوبت پوست را تأمین مینمایید. از اینرو به اشخاصی که پوست خشک دارند توصیه میشود بیشتر از دیگران از تونر استفاده نمایند. اسپری نمودن یک تونر مناسب قبل از خواب سبب میشود تا رطوبت پوست شما در طول شب نیز حفظ شود.

مناسب ترین محصولات آرایش برای پوست خشک؛-وبسایت ظروفاز مهم ترین کار های که شما در روتین پوستی خود باید انجام دهید استفاده از یک مرطوب کننده قوی میباشد که شما باید پیوسته از آن استفاده نمایید. بهترین مرطوب کننده برای پوست خشک مرطوب کننده ای است که دارای بافت غلیظ باشد. کرم های آبرسان و ضد چروک نیز میتوانند سبب به تعادل رسیدن چربی پوست شما گردد. در زمان خرید کرم ضد پیری توجه نمایید که استفاده از این کرم ها برای سنین پایین مناسب نمیباشد. از اینرو بعد از آرایش چشم اگر دید چروکی در زیر چشم شما به وجود آمده است از کرم دور چشم که دارای مرطوب کننده و ویتامین سی هستند استفاده نمایید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *