نکاتی که در انتخاب لوازم آرایشی و بهداشتی باید به آن توجه کنید

خانم ها به صورت ذاتی به زیبایی علاقه دارند و همواره تلاش می کنند ظاهر خود را زیباتر و جذاب تر کنند؛ به همین دلیل اکثر خانم ها در طول زندگی خود حداقل برای مدتی از لوازم آرایشی و بهداشتی استفاده می کنند. استفاده از لوازم آرایشی و بهداشتی اگرچه باعث می شود زیباتر به نظر برسید و برخی از مشکلات ظاهری شما را مخفی می کند؛ اما اگر این لوازم مرغوب و با کیفیت نباشند، ممکن است آسیب های جدی برای پوست، مو یا حتی چشم های شما داشته باشند. به همین دلیل خانم ها باید هنگام انتخاب لوازم آرایشی و بهداشتی، به برخی از نکات توجه کنند؛ در ادامه این مقاله به بررسی نکات مهم در انتخاب لوازم آرایشی و بهداشتی می پردازیم.

 خرید لوازم آرایشی و بهداشتی مرغوب

از آنجایی که لوازم آرایشی و بهداشتی در تماس مستقیم با پوست، مو، چشم و دهان شما هستند؛ در نتیجه تاثیر زیادی روی سلامتی شما خواهند داشت. برخی از افراد برای خرید لوازم آرایشی و بهداشتی هزینه زیادی صرف نمی کنند و لوازم مورد نیاز خود را از برندهای بی نام و نشان و بی کیفیت تهیه می کنند. این موضوع در دراز مدت خود را نشان می دهد؛ برای مثال مواردی از عفونت چشم یا بروز لکه و آکنه پوستی به دنبال مصرف لوازم آرایشی و بهداشتی نامرغوب گزارش شده است. بنابراین توصیه ما به شما این است که اولا لوازم مورد نیاز خود را از فروشگاه های معتبر تهیه کنید و به علاوه حتما بودجه بیشتری به خرید لوازم آرایشی و بهداشتی اختصاص داده و حتما از برندهای باکیفیت و شناخته شده استفاده کنید. هنگام خرید لوازم آرایشی و بهداشتی حتما دقت کنید که لوازم خریداری شده، مورد تایید سازمان غذا و دارو باشند و تاریخ انقضا روی محصولات ثبت شده باشد.

 خرید لوازم آرایشی و بهداشتی مرغوب-وبسایت ظروفزمان مجاز برای استفاده از لوازم آرایشی و بهداشتی

بر روی انواع لوازم آرایشی و بهداشتی، یک تاریخ تولید و یک تاریخ انقضا ثبت شده است؛ اما نباید تصور کنید که بعد از باز کردن پلمپ این لوازم، می توانید آنها را تا زمان انقضای محصول استفاده کنید. برای مثال بعد از اینکه پلمپ ریمل خود را باز کردید، مجازید حداکثر به مدت سه ماه از آن استفاده کنید؛ این در حالی است که ممکن است تاریخ انقضای ریمل شما تا دو سال آینده باشد. در ادامه حداکثر زمان ماندگاری لوازم آرایشی و بهداشتی مختلف را مورد بررسی قرار داده ایم:

  • حداکثر زمان مجاز برای استفاده از انواع شامپو بعد از باز کردن پلمپ آنها، دو تا سه سال است.
  • حداکثر زمان مجاز برای استفاده از کرم پودر تیوپی یک سال و کرم پودر کاسه ای 9 ماه است.
  • بعد از باز کردن پلمپ کانسیلر می توانید 3 تا 6 ماه از آن استفاده کنید.
  • مدت زمان مجاز برای استفاده از رژلب، مداد ابرو، چشم و لب دو سال است.
  • حداکثر ماندگاری رژگونه و سایه چشم 2 تا 3 سال است.

زمان مجاز برای استفاده از لوازم آرایشی و بهداشتی-وبسایت ظروفنکات مهم هنگام انتخاب رنگ لوازم آرایشی

هدف از استفاده کردن لوازم آرایشی، زیباتر کردن چهره شما است و جالب است بدانید که اگر در انتخاب رنگ لوازم آرایشی دقت نکنید، نتیجه معکوسی خواهید گرفت. هنگام خرید کرم پودر، سعی کنید از کرم پودرهای همرنگ پوست خود یا نهایتا یک درجه روشن تر استفاده کنید تا پوست شما ظاهری طبیعی داشته باشد. برای انتخاب رنگ رژلب علاوه بر رنگ پوستتان، به فرم لب های خود نیز توجه کنید؛ زیرا با استفاده از رژلب های رنگ روشن، می توان لب های باریک و کوچک را پهن تر و درشت تر نشان داد. به هنگام خرید رژگونه دقت کنید که بهتر است تناژ رنگ رژگونه و رژلب یکسان و هماهنگ باشد. اگر دست های سفیدی دارید، می توانید از انواع رنگ لاک استفاده کنید و محدودیتی در این مورد ندارید؛ اما کسانی که رنگ پوست دستشان تیره است، بهتر است از لاک هایی با رنگ غلیظ مانند مشکی، شکلاتی یا زرشکی استفاده کنند؛ همچنین استفاده از لاک هایی با رنگ جیغ و تند، می تواند جلوه متفاوت و جذابی به دست این افراد بدهد.

نکات مهم هنگام انتخاب رنگ لوازم آرایشی-وبسایت ظروفخلاصه مقاله و نتیجه گیری

همان طور که می دانید هدف از خرید لوازم آرایشی و بهداشتی، زیباتر شدن افراد و جذابیت بخشیدن به چهره آنها است. اما نکات مهمی برای انتخاب لوازم آرایشی و بهداشتی وجود دارد که اگر هنگام خرید این لوازم از آنها غافل شوید، نتیجه معکوسی نصیب شما می شود. در این مقاله سعی کردیم نکات مهم در انتخاب لوازم آرایشی و بهداشتی، مانند انتخاب رنگ و حداکثر زمان مجاز برای استفاده کردن از این لوازم را مورد بررسی قرار دهیم.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای