امروزه لوازم آرایشی زیادی با اسم ها و  برند های گوناگون تولید و به بازار عرضه میگردند. که هر شخص بر اساس میزان بودجه ای خود و همچنین سلایق و نوع پوست خود یکی از این برند ها را انتخاب نموده و خریداری مینماید. و از آنجایی که محصولات آرایش زیاد و متنوعی در بازار وجود دارد انتخاب از میان آنها به یکی از چالش ها و دغدغه های خانم ها تبدیل شده است. لوازم آرایشی یکی از وسایل مورد علاقه ای اکثر خانم ها به حساب میاید حتی اندک کسانی که به لوازم آرایشی علاقه ندارند در مراسمات و جشن ها از لوازم آرایشی استفاده میکنند. از اینرو باید در انتخاب محصولات آرایشی با دقت زیادی عمل کرد زیرا در صورت فیک بودن سبب آسیب به پوست شخص خواهد شد.   ولیکن نکته ای اصلی و مهم در این بین وجود محصولات آرایشی و بهداشتی فیک در بازار میباشد که سود جویان بنابر منفعت خود اقدام به تولید چنین محصولاتی مینمایند و آنها را روانه ای بازار مینمایند. به قدری در اینکار مهارت دارند که تشخیص و شناسایی این لوازم آرایش اصل از فیک نیازمند دقت و شناخت روش های شناسایی میباشد. در ادامه با ما همراه باشید تا در رابطه با روش تشخیص فیک بودن محصولات آرایشی گفتگو نماییم . تا شما به هنگام خرید دچار مشکل نشوید.

روش تشخیص فیک بودن محصولات آرایشی)-وبسایت ظروفنحوه ای تشخیص محصولات آرایشی فیک از اورجینال

لیبل محصول

یکی از راه های که شما میتوانید به وسیله ای آن از فیک بودن محصول مطمئن شوید استفاده از لیبل محصول میباشد. لیبل های نصب شده بر روی هر محصول آرایشی مختص آن برند یا محصول میباشد. برای نمونه در کرم پودر های استی لادر لیبل های نصب شده به رنگ زرد میباشد. در حالی که در نمونه های فیک آن از لیبل های سفید رنگ بر روی محصول استفاده شده است.

کد اصالت کالا

لوازم آرایشی های اصل دارای مجوز واردات هستند، و از اینرو دارای مجوز واردات و برچسب اصالت کالا هستند. بخشی روی این برچسب وجود دارد که با خراشیدن آن یک کد شانزده رقمی نماین میشود. که شما برای اطمینان از اصل بودن میتوانید این کد را به شماره درج شده بر روی برچسب اصالت کالا ارسال نمایید. بعد از انجام تمامی این کار ها اطلاعاتی در رابطه با محصول همانند تاریخ تولید، شرکت مبدا، نام محصول و … برای شما فرستاده خواهد شد. در صورتی که اطلاعات فرستاده شده با اطلاعات محصول همخوتنی نداشته باشد به اصل بودن آن شک کنید و آن محصول را خرید نکنید.

نحوه ای تشخیص محصولات آرایشی فیک از اورجینال؛-وبسایت ظروفنوع بسته بندی و ظروغ لوازم آرایشی در تشخیص فیک بودن محصولات آرایشی

یکی دیگر از راه های که شما میتوانید از اصل بودن محصول مطمئن شوید نوع بسته بندی و کیفیت محصول میباشد. لوازم آرایشی اورجینال به طور معمول دارای ظرف و بسته بندی مرغوبی هستند. برای مثال قوطی های کرم اصل دارای پمپ با کیفیت و همچنین به وسیله ای سلفون یا پارکت نایلونی پلمپ شده اند.

بارکد محصول

از روش های تشخیص اصل بودن محصول استفاده از بارکد محصول میباشد. بارکد از تعدادی خطوط عمودی باریک تشکیل شده است. در زیر این خطوط اعداد متفاوتی درج شده است. دو الی سه عدد موجود در بارکد ها کشور مبدا یا تولید کننده محصول را نشان میدهد. اگر این سه رقم موجود در بارکد کشور سازنده ای محصول را نشان نداد. از خرید آن محصول خود داری نمایید. از این روش برای تشخیص اصل بودن لاکنیز میتوان استفاده کرد. از بارکد روی شیشه ای لاک میتواند این موضوع را فهمید. سایر اعداد بارکد نمایش دهنده ای شرکت، کد محصول و کد کنترل محصول میباشد.

کیفیت بسته بندی در تشخیص فیک بودن محصولات آرایشی

همانگونه که در بالا نیز به آن اشاره کردیم نوع مواد به کار رفته در تولید و ساخت مخزن نگهدارنده یا ظروف شیشه نگهدارنده لوازم آرایشی از مواردی است که میتوان به عنوان ملاک برای تشخیص اصل بودن محصول استفاده کرد. برای مثال در تولید ظروف و بسته های مواد آرایش اورجینال از مواد با کیقیت و شیک استفاده میشود. ولیکن برای تولید و ساخت محصولات آرایشی هزینه ای زیادی صرف نمیشود ظروف این مواد دارای کیفیت کم و نا مرغوب میباشد.

نحوه ای تشخیص محصولات آرایشی فیک از اورجینال؛-وبسایت ظروفقیمت محصول

از ساده ترین راه های که میتوانید تشخیص فیک بودن محصولات آرایشی مطمئن شدن قیمت محصول میباشد. در واقع لوازم آرایشی اورجینال دارای قیمت زیادی در مقایسه با محصولات آرایشی فیک میباشند. از اینرو اگر لوازم آرایشی که قصد خرید آن را دارید اگر دارای قیمت پایینی بود در خرید آن دقت نمایید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *