انواع محصولات آرایشی مراقبت از پوست کدامند؟

پوست هر فرد تأثیر به سزایی در زیبایی هر شخص دارد. از اینرو مراقبت و نگهداری از پوست به یکی از دغدغه های افرد به خصوص خانم ها تبدیل شده است. در اصل اگر شما میخواهید پوستی شفاف و با طراوت داشته باشید باید یک سری از محصولات آرایشی مرقبت از پوست را داشته باشید. بنابراین مراقبت از پست در بردارنده چند اصل ابتدایی میباشد. ولیکن اگر میخواهید شما با استفاده از این محصولات بیشترین کارایی را داشته باشید باید عادت های نادرست خود را ترک کنید تا بیشترین تأثیر را بر روی پوست شما بگذارد. برای مثال تعدادی از کار های که شما روزانه انجام میدهید ممکن است برای پوست شما خوب نباشد و با گذشت زمان به پوست شما آسیب بزند. از اینرو اگر به دنبال پوستی شفاف و زیبا هستید به جزء استفاده از محصولات بهداشتی این عادت های نادرست را بشناسید و آنها را ترک کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا در رابطه با محصولات آرایشی مراقبت از پوست گفتگو نماییم.

انواع محصولات آرایشی مراقبت از پوست

  • پاک کننده صورت یا فیس واش
  • کرم آبرسان یا مرطوب کننده پوست
  • کرم ضد آفتاب
  • سرم پوست صورت
  • ماسک صورت خانگی

پاک کننده صورت یا فیس واش

از مهم ترین محصولات مراقبت از پوست میتوان به پاک کننده صورت اشاره کرد. شستن صورت به خصوص در شب از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. شما قبل از خواب باید آرایش خود را پاک نید و به وسیله ای یک ژل شستشوی صورت پوست خود را تمیز نمایید. اگر شما قبل از خواب با آرایش صورت بخوابید منافذ پوست شما گرفته خواهد شود و همین موضوع موجب پیری صورت و جوش خواهد شد و به مرور زمان پوست شما شفافیت خود را از دست خواهد داد. بنابراین با یک شوینده ای مناسب سبب حفظ طراوت و زیبای پوست خود شوید.

کرم آبرسان یا مرطوب کننده پوست

تفاوتی نمیکند که پوست شما خشک یا چرب یا مختلط باشد شما همیشه باید از یک مرطوب کننده مناسب برای پوست خود استفاده نمایید. استفاده از مرطوب کننده از خشکی پوست شما ممانعت میکند. علاوه بر این مرطوب کننده ها از پوست در برابر محرک های بیرونی نظیر میکروب که سبب خارش و حساسیت پوست میشود حفاظت میکند. کرم مرطوب کننده ای مناسب پوست خود را انتخاب نمایید اگر پوست شما زود جوش میزند از مرطوب کننده های غیر کومدون استفاده نمایید.

• محصولات آرایشی مراقبت از پوست؛-وبسایت ظروفکرم ضد آفتاب

حتماً شما نیز از اهمیت کرم ضد آفتاب برای حفاظت از پوست خود اطلاع دارید. بر اساس نظر پزشکان کرم ضد آفتاب حتماً باید در لیست محصولات آرایشی پوست قرار داشته باشد. زیرا اشعه ای خورشید در تمام روز های سال سبب آسیب به سلول های پوستی شما خواهد شد. از اینرو صبح بعد از انجام تمام کار های مراقبت از پوست به اندازه معین از کرم ضد آفتاب برای پوست خود استفاده نمایید. بهترین راه ممکن برای جلو گیری از لکه های قهوه ای، انواع سرطان پوست و پیری زود رس میباشد. کرم ضد آفتاب در دو نوع بی رنگ و رنگی در بازار موجود است همچنین در ظرف های شیشه کرم یا تیوپ و یا قوطی کرم میتوانید آن را تهیه کنید.

سرم پوست صورت

از دیگر محصولات مراقبتی پوست میتوان به سرم پوست اشاره کرد که از تیره شدن پوست، ایجاد خطوط ریز پوست و غیره جلوگیری مینماید. بنابراین این محصول را در لیست محصولات مراقبت از پوست قرار دهید. سرم ها در مقایسه با مرطوب کننده ها  مواد مؤثر فعال زیادی دارند.و همچنین از مولکول های کوچکتری به نسبت مرطوب کننده ها به وجود آمده اند. از اینرو توانایی این را دارند به بخش های عمیق پوست نفوذ کنند. از اینرو شب ها از سرم های مانند سرم ویتامین c استفاده نمایید و به وسیله ای آن پوست خود را ماساژ دهید. تا مواد مغذی به پوستتان برسد این سرم ها در ظرف های قطره چکان یا در ظروف غلیظ پاش به علت غلظت زیاد خود وجود دارند و شما بنا بر راحتی خود میتوانید یکی از این موارد را انتخاب کنید.

• محصولات آرایشی مراقبت از پوست؛-وبسایت ظروفماسک صورت خانگی

از دیگر مواردی که میتواند سبب حفظ طراوت و زیبایی پوست صورت شما شود استفاده از ماسک صورت خانگی میباشد. بهتر است حداقل در هفته یکبار از ماسک صورت خانگی متناسب با پوست خود استفاده نمایید. ماسک های صورت میتوانند موجب لایه برداری پوست، روشن شدن و شادابی پوست، آبرسانی و غیره شوند. ماسک های صورت بر خلاف پاک کننده های معمولی که فقط آلودگی های سطحی را برطرف مینماید. ماسک صورت آلودگی های موجود در لایه ای فوقانی اپیدرم را بیرون میکشد.

• محصولات آرایشی مراقبت از پوست؛-وبسایت طروف

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای